Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
lin shanshan Ms. lin shanshan
Што можам да направам за тебе?
+8613005483659
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Shenzhen Shunchang Motor Co., LTD.

Производи

Home > Производи > Вибрирачки мотор > Микро мотор за вибрации

Микро мотор за вибрации

Категории на производи од Микро мотор за вибрации , ние сме специјализирани производители од Кина, Микро мотор за вибрации , Мини мотор за вибрации добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од DC микро вибрационен мотор R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • RF1220 3V 8600RPM Масажер за очи Мини мотор за вибрации

  RF1220 3V 8600RPM Масажер за очи Мини мотор за вибрации

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Микро вибрациониот мотор има добри перформанси за регулирање на брзината и предностите на лесно стартување, може да го вчита стартувањето, па затоа DC-моторот сè уште е широко користен, особено при доаѓањето на SCR-DC-напојувањето. силен RF1220 микро мини електричен вибрирачки мотор Опис на производот: Параметрите во...

  • 12 mm RF1200 1.5V Вибрации на мотор со низок напон

  12 mm RF1200 1.5V Вибрации на мотор со низок напон

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Микро вибрациониот мотор има добри перформанси за регулирање на брзината и предностите на лесно стартување, може да го вчита стартувањето, па затоа DC-моторот сè уште е широко користен, особено при доаѓањето на SCR-DC-напојувањето. силен RF1220 микро мини електричен вибрирачки мотор Опис на производот: Параметрите во...

  • Дијаметар од 24 mm со минијатурни DC моторни вибрации

  Дијаметар од 24 mm со минијатурни DC моторни вибрации

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Главни карактеристики на моторот за микро вибрации - постојан мотор со магнет - мала големина, мала тежина, - радијална ротација / недели за ротирање Низок шум, мала потрошувачка на енергија - силно чувство на вибрации - едноставна структура - доверливост - времето на одговор е кратко Микро вибрациониот мотор главно...

  • 3V RF1220 Вграден мотор за вибрации

  3V RF1220 Вграден мотор за вибрации

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Вграден мотор за вибрации, главата на моторот за вибрации во внатрешноста на обвивката. Применува: козметички инструменти сексуални производи водоотпорен мотор за микро вибрации вграден мотор за масажер шуплив мотор 0,3 5 v мотор за микро вибрации. Школка е од не'рѓосувачки челик. 3V RF1220 Вграден мотор за...

  • Вибрирачки мотор со низок напон од 3Volt

  Вибрирачки мотор со низок напон од 3Volt

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Вибрирачки мотор со низок напон мини 3Volt е широко користен во: Медицинска опрема: паметна кутија со лекови, монитор за крвен притисок, мерач на гликоза во крвта Производ од козметичка и индустрија за убавина: електрично козметичко пенкало, четка за чистење на лице, масажер за лице, масажер за нега на очи Електрична...

  • силен RF1220 микро мини електричен вибрирачки мотор

  силен RF1220 микро мини електричен вибрирачки мотор

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Микро вибрациониот мотор има добри перформанси за регулирање на брзината и предностите на лесно стартување, може да го вчита стартувањето, па затоа DC-моторот сè уште е широко користен, особено при доаѓањето на SCR-DC-напојувањето. силен RF1220 микро мини електричен вибрирачки мотор Опис на производот: Параметрите во...

  • N20 мини мотор за вибрации со четки со оловна жица

  N20 мини мотор за вибрации со четки со оловна жица

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Општо, кога напонот на напојување DC DC мотор е во стабилна состојба, како што е прикажано на слика, T - N - (вртежен момент RPM), T - I - струја (вртежен момент) може да се изрази во 2 линии. Основни карактеристики како што следува: помал вртежен момент (оптоварување) ги зголемуваат вртежите и струјата се зголемува,...

  • N20 бакарна глава со мотор со вибрации на капачето на батеријата

  N20 бакарна глава со мотор со вибрации на капачето на батеријата

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Изглед на мотор со вибрации N20, мала големина, долг век на траење, висока ефикасност, низок волумен, силен земјотрес, заштедете електрична енергија и ниска калорична вредност, предности на мала тежина при удобна инсталација, широко користени за лична нега, апарати за домаќинство, канцелариска опрема, автомобилски...

  • RF500 мал мотор со вибрации

  RF500 мал мотор со вибрации

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Микро вибрациониот мотор е комбиниран со изворот на енергија и изворот на вибрации е еден од изворите на возбуда, моторот на вибрации е во аксијалните краеви на роторот, соодветно се наредени група на ексцентричен блок, вратило и ексцентричен блок со голема брзина на вртење на центрифугалната сила генерирана од...

  • RF300 електричен мотор за играчки DC мотор со микро вибрации

  RF300 електричен мотор за играчки DC мотор со микро вибрации

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Главни карактеристики на моторот за микро вибрации - постојан магнет DC мотор - мала големина, мала тежина, - радијална ротација / недели за ротирање Низок шум, мала потрошувачка на енергија - силно чувство на вибрации - едноставна структура - доверливост - времето на одговор е кратко Микро вибрациониот мотор главно...

Кина Микро мотор за вибрации Добавувачи

Воведен е моторот за микро вибрации :

Микро вибрациониот мотор главно се користи за производи за здравствена заштита кај возрасни и играчки, моторот за микро вибрации е еднонасочен мотор, вратилото на моторот со ексцентрично тркало, употребата на поголем напон на моторот со микро вибрации е помал од 6 v, веројатно помеѓу 6 mm до 15 mm во дијаметар, кога ротацијата на моторот, ексцентричните кружни честички не се јадрото на моторот, моторот често ја губи својата рамнотежа, поради ефектот на инерција.Карактеристики: мал волумен, силна вибрација;


Карактеристики: мала големина, брза брзина, стабилна изведба, ниска цена, може да се користи погон на батерија, може да ги смени различните материјали на главата на нишалото
Vibration MotorVibration Motor
Начин на употреба: најдобра стабилна во хоризонтална рамнина, инсталирана на моторот со микро вибрации dc   делови за излезна вратило, не можат да користат чекан за тропање, тропаат склони да притискаат на погонот на моторот за микро вибрации , може да предизвикаат оштетување на внатрешните компоненти и не можат да се користат во случај на блокирање.

vibration motor

Опсег на работна температура:

Мини мотор за вибрации треба да се користи на температура од -10 ~ 60.

Бројките наведени во спецификациите на каталогот се засноваат на употребата на вообичаените спецификации на каталогот на собната температура, врз основа на употребата на обична собна температура (приближно 20 ~ 25).

Ако се користи мини мотор за вибрации надвор од пропишаниот опсег на температура, маснотијата на областа на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот ќе стане не може да се активира. Во зависност од условите на температурата, може да се справи со нив со промена маснотиите на деловите на моторот. Слободно, консултирајте се со нас за ова.


Опсег на температура на складирање:

Мини мотор за вибрации треба да се чува на температура од -15 ~ 65.

Во случај на складирање надвор од овој опсег, маснотијата на подрачјето на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот нема да може да се запали.


Lifeивотен век:

На долговечноста на мини моторот за вибрации влијаат многу условите на оптоварување, начинот на работа, опкружувањето за употреба и сл. Затоа, потребно е да се проверат условите под кои производот ќе се користи всушност. Следните услови ќе имаат негативен ефект врз долговечноста. Ве молиме консултирајте се со нас доколку некој од нив се применува.


● Користете со товар што го надминува номиналниот вртежен момент

● Често започнување

● Моментални пресврти на правецот на вртење

● Товарни влијанија

● Долгорочна континуирана работа

● Присилно вртење користејќи ја излезната вратило

● Употреба во која се надминува дозволеното оптоварување на надвиснување или дозволениот товар

Drive Погон на пулсот, на пример, кратка пауза, контра електромоторна сила, контрола на PWM

● Употреба на напон што е нестандарден во однос на номиналниот напон

● Користете го надвор од пропишаниот опсег на температура или релативна влажност или во посебна средина.

● Ве молиме, консултирајте се со нас за овие или какви било други услови на употреба што можат да се применат, за да бидеме сигурни дека сте го одбрале најсоодветниот модел.


кога станува збор за производството на волумен, ние сме исто така главен играч. секој месец исфрламе 600000 единици, сите од нив се во согласност со директивата на РОХ. Имајте какви било прашања или потребни специјални, контактирајте не, имаме инженер група и најдобар оддел за продажба што ќе ви ги сервисираат Очекувам да го побарате вашето барање. Добредојдовте во нашата фабрика.

vibration motor

Испрати Испраќам барање

Тел:86-0755-27903231

Fax:86-0755-27794741

Мобилен телефон:+8613005483659Contact me with Whatsapp

Е-пошта:lin@sc-motor.cn

Адреса: 504 East of Building C6,Hezhou Hengfeng Industricl city,Xixiang,Bao'an,Shenzhen City, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање