Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
lin shanshan Ms. lin shanshan
Што можам да направам за тебе?
+8613005483659
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Shenzhen Shunchang Motor Co., LTD.

Производи

Home > Производи > Заклучен мотор > Електронски мотор за заклучување

Електронски мотор за заклучување

Категории на производи од Електронски мотор за заклучување , ние сме специјализирани производители од Кина, Електронски мотор за заклучување , Мотор за електронско заклучување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Електронски заклучен мотор R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • N20 dc 3.7V мотор со паметна брава

  N20 dc 3.7V мотор со паметна брава

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Индустријата за електронско заклучување мотор во Кина по повеќе од 40 години развој, индустријата за производство на електронски заклучувач започна да се развива во насока на обем, стандардизација и автоматизација. Електронскиот мотор за заклучување е широко користен во металургијата, електрична енергија,...

  • Менувач со ремен 12MM N20 Мотор на запчеста слајд заклучување

  Менувач со ремен 12MM N20 Мотор на запчеста слајд заклучување

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Gear Motor е индустриска автоматизација, модернизација на земјоделска модернизација, оружје и опрема, канцелариска автоматизација, модернизација на семејството и на други полиња неопходен основен производ, тоа е низ сите аспекти на нашите животи. Денес, широко се користи во електрична енергија од семејство до многу...

  • 14мм N10 интелигентен мотор на заклучување на вратата

  14мм N10 интелигентен мотор на заклучување на вратата

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Електронскиот мотор за заклучување припаѓа на моторот со висок вртежен момент со мала брзина, најмногу се користи во опсег од 30-1000 вртежи во минута, обезбедува оптоварување на опремата е многу мало, за да работи со голема брзина, треба да се однесува на вртежниот момент на заклучениот ротор на моторот на...

Кина Електронски мотор за заклучување Добавувачи

Електронски мотор за заклучување воведување на производ:

Електронски мотор за заклучување , исто така познат како интелигентен мотор за заклучување , припаѓа на мали редукторски серии, главната структура е составена од погонски мотор (мотор) со редукциска кутија, составена од вратило, формира интегриран мотор редуктор; Погонскиот мотор купува производ, редукторната кутија е прилагодена според побарувачката на производот за проектот, максималната моќност под 10 w, максималниот напон до 12 v, со големина под дијаметар од 25 mm.


Функции: широко се користи во разни интелигентни брави, како што се Заедничка брава за велосипеди, заклучување на отпечатоци, стаклена брава, безбедно заклучување, заклучување на хотел, семејна брава, индуктивна паметна брава итн


Карактеристики: Кинескиот електронски мотор за заклучување се базира на развој на микропрецизен редуктор, мал интелигентен микропрецизен редуктор може да направи 10 mm во дијаметар, широко се користи во сеф, брави, паметни брави, сензорска интелигентна брава;

Овој вид мотор има карактеристики на слаб шум, мала потрошувачка на енергија, мал волумен, квалитет на светлина, висока прецизност, голем вртежен момент и издржливост

Начин на употреба: најдобра стабилна во хоризонтална рамнина, инсталирана на делови за излезна вратило на Кинески електронски заклучувач , не може да користи чекан за тропање, тропање склони да притисне во електронски мотор за заклучување погон, може да предизвика оштетување на внатрешните компоненти и не може да се користи во случај на блокирање.

Lock motor

Опсег на работна температура:

Електронскиот мотор за заклучување треба да се користи на температура од -10 ~ 60.

Бројките наведени во спецификациите на каталогот се засноваат на употребата на вообичаените спецификации на каталогот на собната температура, врз основа на употребата на обична собна температура (приближно 20 ~ 25).

Ако е л ectronic заклучување мотор се користи надвор од пропишаниот температурен опсег, на маст на област од GearHead ќе стане не може да функционира нормално и моторот ќе стане не може да се start.Depending на температурните услови, тоа може да биде можно да се справи со нив со промена на маснотиите во деловите на моторот. Слободно консултирајте се со нас за ова.


Опсег на температура на складирање:

Кинескиот електронски мотор за заклучување треба да се чува на температура од -15 ~ 65.

Во случај на складирање надвор од овој опсег, маснотијата на подрачјето на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот нема да може да се запали.


Lifeивотен век:

Долговечноста на електронскиот мотор за заклучување   е во голема мера под влијание на условите на оптоварување, начинот на работа, опкружувањето на употреба и сл. Затоа, потребно е да се проверат условите под кои производот навистина ќе се користи. Следните услови ќе имаат негативен ефект врз долговечноста. консултирајте се со нас доколку некој од нив се применува.● Користете со товар што го надминува номиналниот вртежен момент

● Често започнување

● Моментални пресврти на правецот на вртење

● Товарни влијанија

● Долгорочна континуирана работа

● Присилно вртење користејќи ја излезната вратило

● Употреба во која се надминува дозволеното оптоварување на надвиснување или дозволениот товар

Drive Погон на пулсот, на пример, кратка пауза, контра електромоторна сила, контрола на PWM

● Употреба на напон што е нестандарден во однос на номиналниот напон

● Користете го надвор од пропишаниот опсег на температура или релативна влажност или во посебна средина.

● Ве молиме, консултирајте се со нас за овие или какви било други услови на употреба што можат да се применат, за да бидеме сигурни дека сте го одбрале најсоодветниот модел.


кога станува збор за производство на волумен, ние сме исто така главен играч. секој месец исфрламе 600000 единици, сите од нив се во согласност со директивата на РОХ. Имајте какви било прашања или потребни посебни, контактирајте не, имаме инженер група и најдобар оддел за продажба што ќе ви ги сервисира

Се радувам на вашето барање. Добредојдовте во нашата фабрика.

Lock motor

Испрати Испраќам барање

Тел:86-0755-27903231

Fax:86-0755-27794741

Мобилен телефон:+8613005483659Contact me with Whatsapp

Е-пошта:lin@sc-motor.cn

Адреса: 504 East of Building C6,Hezhou Hengfeng Industricl city,Xixiang,Bao'an,Shenzhen City, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање