Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
lin shanshan Ms. lin shanshan
Што можам да направам за тебе?
+8613005483659
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Shenzhen Shunchang Motor Co., LTD.

Производи

Home > Производи > Безжичен мотор

Безжичен мотор

Категории на производи од Безжичен мотор , ние сме специјализирани производители од Кина, Безжичен мотор , Микро безжичен мотор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 7мм безжичен мотор R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина Безжичен мотор Добавувачи

Воведување на производ на безжичен мотор:

Безжичен мотор , мала големина, мала тежина (цилиндар) - радијална ротација / недели до ротација (рамен) - низок шум, мала потрошувачка на енергија, силно чувство на вибрации - едноставна структура - сигурност - време на одговор краткиот мотор со микро вибрации се користи главно во мобилен телефони, играчки, материјали за здравје за возрасни и сл


Coreless Motor


Функција: брза брзина, погодна за модел на авион, електрична четка за заби, USB вентилатор и други производи.
Coreless Motor

Карактеристично: јачината на звукот е брз за 6 мм 7 мм.

Карактеристики: мала големина, брза брзина, еднонасочен напон за вклучување на моторот со голема брзина 0,6v не е возможен за други мотори. Носете тресење на главата, силно чувство на вибрации.

Coreless Motor


Опсег на работна температура:

Безжичен мотор треба да се користи на температура од -10 ~ 60.

Бројките наведени во спецификациите на каталогот се засноваат на употребата на вообичаената спецификација на каталогот на собната температура, врз основа на употребата на обична собна температура (приближно 20 ~ 25).

Ако се користи мотор без јадро надвор од пропишаниот температурен опсег, маснотијата на областа на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот ќе може да не може да се активира. Во зависност од условите на температурата, може да се справи со нив со промена на маснотии на деловите на моторот. Слободно, консултирајте се со нас за ова.


Опсег на температура на складирање:

Безжичен мотор треба да се чува на температура од -15 ~ 65.

Во случај на складирање надвор од овој опсег, маснотијата на подрачјето на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот нема да може да се запали.


Lifeивотен век:

На долговечноста на безжичниот мотор влијаат многу условите на оптоварување, начинот на работа, опкружувањето за употреба итн. Затоа, потребно е да се проверат условите под кои производот ќе се користи. Следниве услови ќе имаат негативен ефект врз долговечноста. Ве молиме консултирајте се со нас доколку некој од нив се применува.

● Користете со товар што го надминува номиналниот вртежен момент

● Често започнување

● Моментални пресврти на правецот на вртење

● Товарни влијанија

● Долгорочна континуирана работа

● Присилно вртење користејќи ја излезната вратило

● Употреба во која се надминува дозволеното оптоварување на надвиснување или дозволениот товар

Drive Погон на пулсот, на пример, кратка пауза, контра електромоторна сила, контрола на PWM

● Употреба на напон што е нестандарден во однос на номиналниот напон

● Користете го надвор од пропишаниот опсег на температура или релативна влажност или во посебна средина.

● Ве молиме, консултирајте се со нас за овие или какви било други услови на употреба што можат да се применат, за да бидеме сигурни дека сте го одбрале најсоодветниот модел.


кога станува збор за производството на волумен, ние сме исто така главен играч. секој месец исфрламе 600000 единици, сите од нив се во согласност со директивата на РОХ. Имајте какви било прашања или потребни специјални, контактирајте не, имаме инженер група и најдобар оддел за продажба што ќе ви ги сервисираат Очекувам да го побарате вашето барање. Добредојдовте во нашата фабрика.

Coreless Motor

Испрати Испраќам барање

Тел:86-0755-27903231

Fax:86-0755-27794741

Мобилен телефон:+8613005483659Contact me with Whatsapp

Е-пошта:lin@sc-motor.cn

Адреса: 504 East of Building C6,Hezhou Hengfeng Industricl city,Xixiang,Bao'an,Shenzhen City, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање