Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
lin shanshan Ms. lin shanshan
Што можам да направам за тебе?
+8613005483659
Разговарајте сега
Контакт снабдувач

Shenzhen Shunchang Motor Co., LTD.

Производи

Home > Производи > ДЦ мотор > 24V DC мотор

24V DC мотор

Категории на производи од 24V DC мотор , ние сме специјализирани производители од Кина, 24V DC мотор , 24V DC микро мотор добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од 24V DC електричен мотор R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Погледнете:

  • RK528 мотор со завеса за завеси од надворешен дијаметар 37мм

  RK528 мотор со завеса за завеси од надворешен дијаметар 37мм

  • Единечната цена: USD 5.6 - 6 / Bag/Bags

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 100 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Минијатурна класификација на мотор со запчаници: Моторен коаксијален редуктор на спирален запчаник, мотор на планетарно редуцирање на запчаник, мотор на редуктор на спирален редуктор на паралелно вратило, засечен запчаник, мотор на спирален редуктор на запчаник, засечен редуктор - редуктор на црв, мотор на запчаник,...

  • 25GA370 постојан магнет 24v dc мотор со запчаници

  25GA370 постојан магнет 24v dc мотор со запчаници

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Во запчест DC мотор, менувачот што ги поврзува моторот и главата на запчаникот е прилично мал, па оттука пренесува поголема брзина на поголемиот дел на забите од главата на запчаникот и го прави да ротира. Поголемиот дел од брзината дополнително го врти помалиот дуплекс дел. Малиот дуплекс дел го прима вртежниот...

  • 24v dc мотор RF / RK-520 5000 вртежи во минута

  24v dc мотор RF / RK-520 5000 вртежи во минута

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Кога сме во ера на бесконечни визуелни интелектуални роботи, дали некогаш сте знаеле, интелигентниот робот е една од важните механички структури на минијатурен DC мотор. Микро-мотор составен од dc мотор и редукциска кутија, менувач на брзина и забавување, намалување на брзината на вртење на моторот, зголемување на...

  • Постојан магнет DC мотор RF500

  Постојан магнет DC мотор RF500

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Постојат многу претпријатија во реалното производство, често наоѓаат некое место за одреден временски период да не користат постојан магнет DC мотор, овозможуваат повторно да се најде постојан магнет DC мотор отпорност на изолација на ликвидација е намалена, особено во дождовната сезона, влажноста на воздухот е...

  • ниска цена 24V четка електричен мотор RF280

  ниска цена 24V четка електричен мотор RF280

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Индустријата за производство на опрема во нашата земја да се развива во насока на висока, рафинирана, остра и две комбинации на индустријализација и информатизација, DC Electric Motor исто така постепено реализира интелигенција. Со цел да се реализира висок квалитет, висока ефикасност и ниска цена на работа, 24V DC...

  • Мини електричен мотор FF130 24V DC

  Мини електричен мотор FF130 24V DC

  • Бренд: Шунчанг

  • Пакување: Картон со пена

  • Способност за снабдување: 500000pcs/month

  • Мин. Со цел: 500 Bag/Bags

  • Сертификат: RHOS ISO9001

  Развојот на Интернет на нештата технологија комуникациска функција на FF130 мини моторни производи за да побарате повеќе, се смета дека Интернет на нештата ќе направи 24V DC моторна индустрија за нова технолошка револуција. Бидејќи преку технологијата Интернет на нештата, и во електричните апарати за домаќинство и во...

Кина 24V DC мотор Добавувачи

А 24V DC мотор Доследност е добар, сигурен перформанси, ниска дефект, вртежен момент, моторот не-оптоварување и оптоварување трчање полесно, а најниска во 50 децибели


528 Dc Motor   520 Dc Motor


Функции:   24V dc мотор ротор дел од арматурата железно јадро, арматура, комутатор и други уреди, 24V dc мотор е погоден за повеќето електронски производи, како што се електрични завеси, автомобил, робот за чистење, без вентилатор за хаказе, итн.


Области на примена:

 24V Dc Motor  24V Dc Motor  24V Dc Motor       

Начин на употреба: најдобра стабилна во хоризонтална рамнина, инсталирана на делови од излезната вратило на моторот 24V dc , не може да користи чекан за тропање, тропање склоно да притиска во погонот на моторот 24V dc , може да предизвика оштетување на внатрешните компоненти и не може да се користи во случај на блокиран.

 Dc Motor 2

Опсег на работна температура:

24V dc мотор треба да се користи на температура од -10 ~ 60.

Бројките наведени во спецификациите на каталогот се засноваат на употребата на вообичаената спецификација на каталогот на собната температура, врз основа на употребата на обична собна температура (приближно 20 ~ 25).

Ако се користи мотор од 24V dc надвор од пропишаниот температурен опсег, маснотијата на подрачјето на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот ќе стане не може да се активира. Во зависност од температурните услови, можно е да се справите со нив со промена маснотиите на деловите на моторот. Слободно, консултирајте се со нас за ова.

 

Опсег на температура на складирање:

24V dc моторот треба да се чува на температура од -15 ~ 65.

Во случај на складирање надвор од овој опсег, маснотијата на подрачјето на менувачот ќе стане неспособна да работи нормално и моторот нема да може да се запали.

 

Lifeивотен век:

На долговечноста на моторите со пренос во голема мера влијаат условите на оптоварување, начинот на работа, опкружувањето за употреба и сл. Затоа, потребно е да се проверат условите под кои производот ќе се користи всушност. Следните услови ќе имаат негативен ефект врз долговечноста. Ве молиме консултирајте се со нас доколку некој од нив се применува.

● Користете со товар што го надминува номиналниот вртежен момент

● Често започнување

● Моментални пресврти на правецот на вртење

● Товарни влијанија

● Долгорочна континуирана работа

● Присилно вртење користејќи ја излезната вратило

● Употреба во која се надминува дозволеното оптоварување на надвиснување или дозволениот товар

Drive Погон на пулсот, на пример, кратка пауза, контра електромоторна сила, контрола на PWM

● Употреба на напон што е нестандарден во однос на номиналниот напон

● Користете го надвор од пропишаниот опсег на температура или релативна влажност или во посебна средина.

● Ве молиме, консултирајте се со нас за овие или какви било други услови на употреба што можат да се применат, за да бидеме сигурни дека сте го одбрале најсоодветниот модел.

 

кога станува збор за производството на волумен, ние сме исто така главен играч. секој месец исфрламе 600000 единици, сите од нив се во согласност со директивата на РОХ. Имајте какви било прашања или потребни специјални, контактирајте не, имаме инженер група и најдобар оддел за продажба што ќе ви ги сервисираат Очекувам да го побарате вашето барање. Добредојдовте во нашата фабрика.

 24V dc motor

 

Испрати Испраќам барање

Тел:86-0755-27903231

Fax:86-0755-27794741

Мобилен телефон:+8613005483659Contact me with Whatsapp

Е-пошта:lin@sc-motor.cn

Адреса: 504 East of Building C6,Hezhou Hengfeng Industricl city,Xixiang,Bao'an,Shenzhen City, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

Дома

Product

Whatsapp

За нас

Испраќам барање